o mnie – skąd ten fiź? ;)

Ciąg do natury… chyba był we mnie od zawsze. Ale im dalej w las 😉 tym się on bardziej ujawnia.

Uwielbiam zalety miasta, to, że wszędzie mam blisko i sklep pod nosem i to, że zimą mam ciepło bez męczarni typu noszenie węgla czy nawet załadowanie pieca 😉 Ale latem, gdy tylko się da, to do miasta wracam jak najpóźniej – najczęściej już po zachodzie słońca. A czas spędzam wśród pól, łąk i lasów.

Od bardzo dawna zwracam uwagę na to, co jem, czytam etykiety przed zakupem jedzenia i niestety wiele produktów ląduje przez to z powrotem na sklepowych półkach. Ciężko w dzisiejszych czasach obyć się bez przetworzonego jedzenia, no bo mało kto ma czas na własny ogródek, gdy tyle ciekawych rzeczy jest na świecie do poznania i nauczenia się 😉

Jedną z nich było i wciąż jest dla mnie zapoznawanie się z kosmetykami naturalnymi. Najpierw przez używanie tych dostępnych w sklepach (och, dlaczego nie było ich tyle dwadzieścia lat temu?! 😉 ), później zaczęłam robić kremy i nie tylko kremy sama. I tak mi się to spodobało, że robię je do dziś. Bo tu pole do eksperymentów jest właściwie nieskończone – uwielbiam!

Uwielbiam też zioła i wszystko to, co natura nam oferuje, a co rośnie często tak blisko i przez wielu jest kompletnie niedoceniane. Poczytajcie sami, a dowiecie się, że nasza kochana Ziemia oferuje nam roślinki na wiele dolegliwości, potrafią one wzmocnić, odżywić, poprawić kolor cery, ukoić itp itd. Tu też możliwości są nieograniczone właściwie, a wiedza przeogromna. I często zdarza się, że coś nas uczuli, że coś nie będzie pasowało i jest to całkowicie normalne. Reguły nie ma, trzeba próbować, próbować i jeszcze raz próbować – chyba, że mamy zrobione testy alergiczne i wiemy na czym stoimy. Czasem natura sama mówi nam, że coś nie jest dla nas i już 🙂

zachod slonca

I ta strona taka właśnie ma być – naturalna 😉 Chcę się tu z Wami dzielić wiedzą, wymieniać poglądami i pomagać w miarę możliwości tym osobom, które są na początku swojej naturalnej drogi. Liczę również na Waszą pomoc w tym względzie!

Miłego dnia! 🙂

flower